Nakupování bez obalu

Tento způsob nákupu opravdu získává poslední léta čím dál víc na popularitě. Bezobalových obchůdků přibývá, a to nejen v Praze. I vy si určitě vyberete ten svůj oblíbený, kam budete chodit s radostí nakupovat. Nezbude vám po spotřebovaných potravinách žádný odpad, kvůli čemuž nebudete muset tolik vynášet odpadkový koš. Navíc budete mít dobrý pocit, že nezatěžujete tolik naši planetu.
Atmosféra bezobalových obchůdků je také velice speciální. Je to prostě takový návrat ke starým časům, kdy neexistovaly plasty a vše se kupovalo na váhu.
 zero waste potřeby
Pojďme si představit pár Zero-waste obchodů v Praze:
 
Jako první se objevil obchod BEZOBALU. Pořádá také různé workshopy a přednášky, které poučují o tomto zajímavém tématuv ČR.
 
Možná jste už slyšeli o prodejně NEBALENO. Dnes jich je už více, ale tu první otevřeli Alex a Jana. Prodávají hlavně kosmetiku, drogerii a jiné potřeby.
 
Dalším obchodem je NEOBALENO, který otevřel Honza se Šárkou v Praze 13. Prodávají produkty ve vratných obalech nebo na váhu. Nejdůležitější roli zde hraje kvalita.
skleněné nádoby, police

Mrkněme se také na Brno, kde se bezobalové prodejny také rozrůstají.
 
Oblíbený je například obchod NASYP.SI. Najdete tu vše, co pro vaši domácnost i kuchyni budete potřebovat.
 
Zajděte třeba do obchůdku NEBALENKA. Koupíte tu suché potraviny, ochucovala, sladkosti, čaje, kávu, ale i kosmetiku a drogerii.
 
V Ostravě také potraviny nebalí!
 
V BEZOBALU v Ostravě najdete všechny trvanlivé potraviny, které budete potřebovat. Ale nejen to. Nabízejí i drogerii a kosmetiku. Krásný výběr.
 
Zlín má také svůj bez-obal.
 
BEZOBALÁČ ve Zlíně vám nabídne velký sortiment nejen v kamenné prodejně, ale dokonce i on-line.
 
V Jižních Čechách také rozhodně nejsou pozadu.
 
Krámek ROZMARÝNKA je krásným důkazem. Budete si tam připadat opravdu jako za starých časů. I kdybyste si koupili jen něco malého, určitě stojí za návštěvu. Poradí vám i se speciálním jídelníčkem.
 
Stáčírny Yellow and Blue po celém Česku!
Pokud jste ještě o této značce neslyšeli, jedná se o eko-drogerii stáčenou do přinesených nádob. Stačí si jednou koupit jejich výrobek ve flašce, například prací gel, kterou můžete používat dlouhá léta. Samozřejmě můžete znovu použít i třeba PET flašku, která se vám doma jen tak válí.
Stáčírny se bleskurychle rozrostly po celém Česku i na Slovensku. Na jejich webových stránkách se můžete podívat na mapu stáčíren a najít tu nejblíže k vám. Také tam najdete seznam produktů, které vyrábějí. Se všemi budete jistě spokojeni