Buďte opálená i bez slunce!

Snědá pleť je odjakživa v mnohých kulturách považována za znak krásy, zdraví a mládí. A tak se jí všemožnými způsoby snaží dosáhnout řada žen i mužů. Nejlepším pomocníkem je v tomto ohledu slunce, které ale v našich končinách nemůžeme využívat na sto procent po celý rok. A tak je třeba si vypomoci. Jednou z variant je solárium. To už však vzhledem ke zdravotním potížím, které může způsobovat, řada z nás využívat nechce. Najdou se totiž i jiné způsoby, jak bronz nachytat. Tím nejběžnějším jsou samoopalovací přípravky. Získáte s nimi přesně takové opálení, jaké si přejete, a to jednoduše během několika minut. Je však třeba dodržovat zásady, abyste vypadali stále přirozeně a krásně.
Opalovací přípravek
 
Dobré je před nanesením samoopalovacího krému dopřát tělu peeling. Ten pokožku zbaví odumřelých buněk a přípravek tak bude moci na tělo lépe “chytnout”. Následně kůži dobře osušte a můžete začít s nanášením. 
 
Aplikovat krém můžete dlaněmi, ale nese to s sebou riziko toho, že budete mít ruce hnědé daleko více než zbytek těla. A možná i s nepěknými skvrnami vzniklými nerovnoměrným nanášením. Z toho důvodu je dobré použít aplikační rukavice, které krém hezky rozetřou a poté je snadno umyjete či vyperete. Menší množství krému pak však nezapomeňte nanést i na dlaně, aby nebyly naopak bledší než zbytek těla. 
 
Krém je třeba nanášet rovnoměrně po celém povrchu těla. Jsou místa, na která se snadno zapomene, jako krk, lokty nebo podpaží, ale pro co nejlepší výsledek je opravdu nevynechejte. Při prvním nanášení to s množstvím krému nepřehánějte. Začněte tenčí vrstvou a další dny můžete přidat. Výsledek tak bude vypadat daleko přirozeněji.
Opalující se žena
 
Pozor si dejte na to, že krém může v několika hodinách po aplikaci barvit. Snadno si tak můžete zašpinit oblečení, ale třeba i povlečení. Ideální je tedy nanášet krém například ráno nebo o víkendu, kdy jej můžete nechat dostatečně dlouho vstřebat.