Betonové ploty Plzeň lze doplnit okrasnou zelení

Plot z železobetonových odlévaných dílů se stal běžným řešením oplocení na venkově i ve městech, aby poskytoval dostatečné zázemí, chránil před zvědavci a působil jako protihluková bariéra. Manuálně zruční a zdatní pracanti jej zvládnou postavit sami, ale výhodou výstavby na klíč je záruka na provedenou práci, což je zásadní hlavně při přípravě základů a ukotvení opěrných sloupků. Práce také vyžaduje přesný postup, což může amatéra bez patřičných zkušeností pěkně potrápit.

cihlová zeď

Co víme o betonovém oplocení

Můžete si určit libovolnou výšku – ploty se staví z odlévaných bloků, jsou to tenké kvádry s variabilním povrchem, které se vkládají mezi nosné sloupky systémem stavebnice. Výšku stavby lze přizpůsobit podle rozměrů bloků tak, že je buď nízká a spíše dekorativní, anebo může přesahovat i dva metry. Celkový ráz oplocení lze tedy přizpůsobit velice pružně podle aktuální situace a potřeby.

Záleží i na barvě – první, co zákazníka zajímá, je povrchový reliéf. Odlitek totiž může mít skutečně rozmanitou podobu, od těch obvyklých napodobenin stavebních materiálů (kamene či cihel) až po bizarní symetrické geometrické tvary. Podstatná je také volba barevného odstínu, což je ovšem mnohdy docela oříšek, protože možností je mnoho a na konečné rozhodnutí má vliv celá řada faktorů (barva omítky stavby, přilehlá zástavba, městský nebo venkovský typ objektu, kombinace s okrasnými dřevinami atd.).

břečťan na zdi

Oplotit lze cokoli – vzhledem k tomu, že jde o velmi kompaktní a pevné řešení odlévaného betonu s betonářskou ocelovou výztuží, lze tímto způsobem oplotit i velké plochy průmyslových objektů, skladů, parkovacích zón a komerčních ploch s důrazem na stabilitu a možností zabezpečení prostoru strážní službou.

Okrasné dřeviny a živé ploty – vhodný způsob pro skloubení praktického řešení, poskytujícího soukromí a bezpečí, s přírodním materiálem jsou právě betonové ploty Plzeň montazmpc.cz s předsazenými pnoucími rostlinami, živým plotem, okrasnými keři a stromy.