Dentální hygiena je investice, která se vám vrátí

Proč pravidelně navštěvovat dentální hygienu? Odpověď je jasná. Jde o prevenci proti infekcím, zubním kazům a paradontitidy, což je onemocnění dásní. Hlavním úkolem je totiž odstranění zubního kamene a nečistot, které při běžném čistění zubů pryč nedostanete.

Bakterie v dutině ústní je naprosto přirozená záležitost. Je ale důležité udržovat je v dané míře tak, aby nedošlo k zánětu nebo kazu a imunitní systém byl schopen to vše zvládat. Právě k tomu dentální hygiena dopomáhá. Aby prevence měla smysl, je důležité ji pravidelně dodržovat. Proto je dobré na dentální hygienu docházet dvakrát ročně.

Lidé mají také často dentální hygienu spojenou s návštěvou zubaře, kterou téměř nikdo nemá rád. I proto se dentální hygieně vyhýbají. Nenechte se však zmást, protože zpravidla tato procedura nebolí. Naopak většina pacientů při ni dokonce usíná. Jasně, jsou případy, kdy vám to může být nepříjemné, zejména v případě citlivých zubů, rozhodně to ale nelze přirovnávat například k vrtání.

Zubaře už se bát nemusíte

Vaše zuby, vaše vizitka

Samozřejmě pokud je váš stav akutní a zubní kámen máte usazený hluboko v dásňovém žlábku, pak to pro vás zřejmě bude i trochu bolestivé. I takovému případu ale lze pomoci a to pomocí aplikování anestezie. Takže žádný strach. První ošetření bývá zpravidla nejdelší. Musí se totiž celkově zhodnotit stav vaší dásně, vysvětlit příčiny možných problémů a ukázat jak nepříjemnostem správně předcházet. Průměrně počítejte, že jedna návštěva potrvá hodinu.

Zuby jsou naší vizitkou

Bílé a zdravé zuby jsou naší vizitkou, a je proto důležité jim dopřávat péči, kterou si zaslouží. Věřte, že se vám to vrátí a vy se už nebude muset obávat nepříjemné a většinou bolestivé návštěvy zubní ordinace. Pokud stále hledáte dentální hygiena Liberec https://www.2kdent.cz/dentalni-hygiena, můžete si být jistí, že Estetické dentální centrum nabízí tu nekvalitnější péči v moderním prostředí.