Usnadněte si práci s údržbou bazénové vody

Jestliže se cítíte nedoceněni rodinnými příslušníky za to, že nemají žádné zdravotní problémy z koupání ve Vašem zahradním bazénu, potom si o ocenění své práce řekněte. Ale jinak, než nadáváním na to, jak se staráte a rodina nereaguje ani jediným slovem uznání.
plováky v bazénu.jpg

Podělte se o povinnosti spojené s údržbou bazénu.

Prostě jim rozdělte povinnosti, které zastáváte pouze Vy. Teprve potom bude Vaše píle a starost doceněna. Do té doby se uznání nedočkáte, protože rodina ani netuší, co všechno musíte vykonávat a kontrolovat, aby voda zůstala stále dokonale čistá a jiskřivě průzračná! Až na vlastní kůži poznají, kolik starostí kolem bazénu musíte zvládnout, teprve potom si budou vážit toho, že se mohou kdykoliv vykoupat ve svěží a hlavně v nezávadné vodě.

Nešetřete na místech, kde to není zapotřebí.

Ale pokud převracíte každou korunu a nepořídíte si, třeba plovák na tablety, a raději tablety rozpouštíte jejich posunováním po dně, tak to si přiděláváte jen práci navíc. A stejné je to i s ostatním příslušenstvím, které máte k dispozici v obchodech, a přesto je přehlížíte, jak lány s obilím. Zbytečně si komplikujete údržbu bazénu a vody v něm.
vodní balonky.jpg

Využijte nabídek.

Bazénové příslušenství je nabízeno proto, aby majitelé zahradních bazénů měli usnadněnou práci s péčí o bazén. Není to proto, aby výrobci vydělávali na blbostech. Když si vezmete již zmíněný plovák na tablety v různých velikostech. Myslíte si, že Vám těch pár korun za jeho pořízení nestojí? Jak snadné bude rozpouštění dezinfekčních tablet! Umístíte tabletu do plováku a necháte jej pohupovat po hladině. A o víc se nestaráte. Plovák umožní rovnoměrné zanesení dezinfekce do všech koutů bazénu! Jen když nastoupí lidé chtiví koupání, vylovíte jej a ponecháte stranou.

Stejné je to i s teleskopickými tyčemi, které usnadní manipulaci se síťkami a s kartáči. Vaše záda si výrazně odpočinou. Inu, je na Vás, jestli si vůbec péči o bazén chcete usnadňovat.