Palet je více druhů, než si myslíte


Jednocestné, atypické, přepravní, standardní, Euro a podobně. Existuje mnoho různých podob palet, které je možné využít napříč světem transportu zboží. Pokud uvažujete nad tím, že byste zainvestovali do nových kusů, určitě oceníte možnost kontaktu firmy, která se výrobou přímo zabývá. Palety jsou v současné době velmi oblíbeným transportním přípravkem, za což může jejich universální použití a široká podpora napříč všemi různými způsoby přepravy.
dřevěné euro palety

Proč transport s paletami?

Ti, kteří s přepravou zboží začínají, možná budou mít otázky k tomu, proč jsou vlastně tyto transportní přípravky tak oblíbené. Odpověď je velmi jednoduchá a spočívá v jednoduchosti, se kterou je možné s naloženým zbožím nakládat. Doprava po skladu nebo třeba nakládání do samotného dopravního prostředku je totiž mnohem jednodušší, když se zboží nachází na pevném podkladu, kterým je právě tento transportní přípravek. Díky tomuto pevnému podkladu je možné se zboží manipulovat, a to p prostřednictvím známých strojů a zařízení:

  1. Ruční vozík – nejčastější zařízení v menších i větších skladech
  2. Elektrické manipulační vozíky – kompromis mezi ručním a vysokozdvižným vozíkem
  3. Vysokozdvižný vozík – efektivní a rychlá přeprava zboží na místo určení
  4. Hydraulické ruky – na místech, kde není možné využít výše uvedená zařízení
  5. Jeřáby – efektivní hlavně na stavbách

krabice na paletě
Existuje zkrátka mnoho způsobů, jak je možné s těmito přepravními přípravky manipulovat
. Právě proto je efektivní zboží skládat na sebe, a to právě na palety. Když navíc sečtete, kolik druhů těchto přípravků je, bude vám jasné, že jde o záležitost, se kterou se vyplatí pracovat i z dlouhodobého hlediska. Nemusíte si totiž dělat starosti, že například stavební materiál či kusové zásilky byste museli přepravovat po jednom pytli nebo kusu. Vše stačí naložit na pevnou podložku, tu následně přemístit prostřednictvím výše uvedeného zařízení, a následně již realizovat transport.