Jaké zvolit šaty pro svědkyni?

Šaty pro svědkyni sice nejsou výběrem natolik podstatné, jako šaty nevěsty, přesto bychom měli dodržovat několik pravidel.

V první řadě, stejně jako nevěsta, i vy se musíte ve svých šatech cítit dobře a krásně. K čemu by vám bylo, kdybyste celý den trávila v šatech, o kterých byste byla přesvědčená, že vám nesluší? I vy můžete na svatbě vypadat skvěle, i když nejste nevěsta. Vybírejte podle svého vkusu a toho, co je pro vás pohodlné.

šaty

Pokud po vás nevěsta požaduje určitý tip šatů, zřejmě tak činí z důvodu, abyste zapadli do celkového dress codu, který budou svatební hosté mít. Přesto, pokud to půjde, se s ní snažte domluvit na kompromisu, jestli vám bude požadovaný typ šatů nepohodlný. Jestli nechcete ukazovat paže, a nevěsta žádá, abyste měla šaty na ramínka, požádejte ji, zda můžete zvolit šaty s rukávem. Pokud vás trápí bříško, a nevěsta chce upnuté šaty, které obtahují křivky, můžete se domluvit na kompromisu s rozšířenou áčkovou sukní.

Zlaté pravidlo je, nikdy si neberte bílé šaty. To platí pro všechny svatební hosty a zejména pro svědkyni. Bílá by měla pro tento den být vyhrazena nevěstě, a to i v případě, že se nevěsta rozhodla mít jiný odstín šatů. Nestojíte přeci a nepříjemné a trapné situace, kdy si vás lidé budou plést s nevěstou.

Šaty by měli splňovat určitý dress code vhodný pro společenské události. Neměli by být tedy příliš vyzývavé a příliš krátké. Nechoďte s délkou šatů nikdy na kolena. Raději se vyhněte i příliš velkým výstřihům.

šaty

Šaty by měli být vhodné do společnosti, ale ne příliš zdobené či honosné. Nechcete přece svými šaty zastínit nevěstu. Tento den patří pouze jí.

Pozvěte si na výběr šatů kamarádky, maminku či někoho, kdo vám řekne upřímně svůj názor. Nejvhodnější pro výběr jsou různé půjčovny se společenskými šaty. Pokud se pohybujete v okolí hlavního města, můžete navštívit půjčovnu společenských šatů Praha.