Poslední dobou se z toho opět stává hit. Od háčkovaných ubrusů, přes sukně až k plyšáčkům. Tato technika nabyla popularity. Je super, když si člověk může něco vyrobit sám. A vlastně díky tomu i zjistit, že některé produkty prodávané v obchodě jsou předražené nebo naopak že hodnota výrobku prodávaných začínajícími eshopy, tak odpovídá odvedené práci. Ten kdo to vyráběl, tak u toho strávil nějaký čas, který je započítaný v té ceně. Protože čas jsou peníze. Například háčkované oblečení už může být i vkusné. Už to není jen výsada našich babiček. Můžete si uháčkovat cokoliv si umanete. Teda až potom, co se to naučíte.
Není to příliš složitý um. Stačí mít jen dostatek trpělivosti a snahy dotáhnout to až do konce. Při háčkování je základem vědět, co chceme háčkovat, jelikož podle toho vybíráme velikost háčku a tloušťku vlny či bavlnky. Poté co si vybereme potřebné načiní a materiál, tak na řadu přichází učení se úplných základů.
První se naučíme řetízková očka, jelikož z toho vychází každý začátek výtvoru. Z toho pak můžeme navázat pevným očkem nebo krátkým sloupkem a dalšími. Pokud se učíme, tak je dobré si dávat pozor na utahování oček. Další, co se musíme naučit je držení příze. Chceme totiž, aby se nám rovnoměrně odvíjela z klubíčka. Doporučený styl držení je, že si zaháknete přízi přes malíček a omotáte okolo ukazováčku. Postupem času si každý zvolí jak je mu to pohodlné.
Na internetu nalezneme různé tutoriály, podle kterých se lze tuto techniku snadno naučit. Potom si taky můžeme vyhledat různé vzory a tady je dobré se vyznat ve zkratkách a značkách, které se u háčkování používají. Pokud se naučíte perfektně háčkovat, tak vlastně si z tohoto koníčku můžete udělat i byznys. Není důvod se skrývat se svými výrobky, pokud jsou špičkové kvality. Tak přeju hodně štěstí při začátcích.