Pokoj pro děti

Dětský pokoj je potřeba zařídit tak, aby byl nejen hezký, ale zároveň to bylo místo, kde mají malí obyvatelé klid a bezpečí! Vybavení se snažíme vybírat takové, které pomáhá povzbuzovat také jejich fantazii. Dobrou volbou je například kreslící magnetická tabule pro děti Chytraliska. Nábytek, hračky i další vybavení interiéru pokoje nezapomínáme průběžně přizpůsobovat věku a velikosti dětí. V tomto směru je velice praktický nábytek, který s nimi “roste“ Nemusíme pak vše v případě potřeby hned měnit za nové, stačí provést jen přenastavení. Na co se při práci na budování „dětských království“ zaměřit?

pokoj dětský holka

Na barvy

V pokojíčcích miminek, která v něm převážnou většinu času tráví spánkem, používáme čisté, světlé barvy. Nemusí to být jen bílá barva. Ale vždy jsou nejvhodnější světlé odstíny. V místnostech větších dětí můžeme už na sytosti tónů a barevnosti přidat. Děti to mají většinou rády. Ovšem pozor! Barvy působí na naše emoce často mnohem více, než si uvědomujeme. A děti jsou citlivější. Vždy je vhodné vědět, která barva je pro to naše tou oblíbenou. A naopak kterou nemusí nebo je mu dokonce protivná. Všechny holčičky netouží zrovna po „růžové pohádce“ a kluci mají rádi i jiné barvy než modrou!

pokoj kluk

Na motivy a tvary

Vždy je samozřejmě dobré, když mají děti ve svém interiéru také své nejoblíbenější hrdiny. Z pohádek, filmů, ale také třeba oblíbená zvířátka. Přizpůsobíme tomu obrázky, plakáty, malby a třeba i tvary některých kousků nábytku či doplňků. Samozřejmě s ohledem na věk děti též zapojíme do prací na pokoji (ty nejmenší si do pokoje mohou namalovat alespoň malý obrázek!) Je vhodné malým obyvatelům umožnit, aby toho bylo co nejvíce uspořádáno v jejich pokoji „po jejich“.

Na vzdálenosti a velikosti

V místnostech dětí uvažujeme dvojnásob než jinde nad tím, jestli něco není příliš vysoko nebo daleko. Jde o jejich pohodlí a bezpečí! Nesmíme je zbytečně vystavovat riziku úrazu. Na pokoj se při zařizování zkusíme podívat z jejich perspektivy, jejich očima!