Jak postupovat při výběru kočárku

Kočárky se stále drží na vrcholu prostředků, pomocí kterých lze dítě transportovat na větší vzdálenosti. A proč že tomu tak je? Kočárky si společnost získaly svou dlouholetou tradicí, jednoduchostí a bezpečností. Je pravdou, že v kočárku se vozili před mnoha lety i významní pokračovatelé královských rodů. Nad jejich bezpečností a jednoduchostí je ale nutné se právě při výběru zamyslet. Kočárek Riko by měl být pro budoucí maminku (ale samozřejmě také pro ostatní členy rodiny) jednoduchý už ve svém ovládáním. Právě s kočárkem budete totiž zpočátku trávit velké množství času a rozhodně se nevyplatí zakoupit typ, při jehož používání se budete jen rozčilovat.

rodina s kočárkem moře

Pokud bychom se chtěli zamyslet nad bezpečností kočárků, nebylo by to až tak náročné. Pro výrobce platí totiž velmi přísná pravidla, která jsou dostupná i pro vás. Samozřejmostí je, že při výrobě kočárku by neměly být používány žádné škodlivé látky, a to zejména barvy, které by se neměly začít slupovat. Dále je nutné zkontrolovat, zda je i matrace vyrobena z té správné látky a v kočárku se nenachází dutiny či otvory, kterými by mohlo dítě propadnout. Důležité je zaměřit se i na uchycení drobných předmětů, které by zvídavé dětské ručičky mohly omylem odstranit a případně je také použít jako svačinku.

miminko golfový kočárek

Samotné mamince ale bude zcela určitě záležet i na barevném odstínu a celkovém designu kočárku, který bude ladit k jejímu stylu a zároveň bude vypadat dobře nejen v ulicích města. A rozhodně by se nemělo zapomínat ani na velikost košíku pod kočárkem, protože mnohdy právě zde jsou umístěny veškeré nákupy či předměty potřebné k péči o miminko ve venkovních podmínkách. Výběr kočárku sice může vypadat složitě, je ale spíše nutné si na něj vyhradit dostatek času a nekupovat první kočárek, který vám přijde pod ruku. Trpělivost růže přináší – a při výběru kočárku to rozhodně platí také.