Co by nemělo chybět ve vaší péči o pleť?

Pokud je péče o vaši pleť přirozenou součástí vaší večerní i ranní rutiny, zasloužíte si velkou pochvalu. I když je to pro některé z nás samozřejmost, spousta lidí považuje čištění pleti za zbytečnost, protože oni mají přeci přirozeně krásnou pleť. Ale i když teď nemáte s pletí žádné problémy, věkem se to může radikálně změnit. A pokud si jen oplachujete obličej vodou, věřte, že to zdaleka nestačí. Správná péče o pleť je prevencí stárnutí pleti, vrásek, pigmentových nesrovnalostí, suché pleti i akné. Musíte si jen najít tu správnou rutinu, která vám bude vyhovovat. Pojďme se podívat na věci, které by v každém případě neměly chybět ve vaší skin care rutině.

kosmtika

Hydratační složky

Hydratace, hydratace, hydratace. To je to, co vaše pleť potřebuje. Správně hydratovaná plet působí na pohled zdravě, mladistvě a má přirozený, slušivý lesk. Oproti tomu suchá kůže působí drsně, matně a unaveně. I mastná pleť potřebuje hydrataci, jako prevenci proti větší tvorbě mazu. Hydrataci můžete pleti dodat v podobě séra, krému či esence.

Kolagen

Kolagen je bílkovina, která se nachází v naší pleti a plní tam důležitou úlohu. Způsobuje elasticitu pleti, posiluje pojivovou tkáň, vazy, chrupavky i šlachy. Protože ale kolagen s přibývajícím věkem klesá, je dobré ho doplnit i třeba ve formě kosmetiky či doplňků stravy. Pokud budete mít dostatek kolagenu, udržíte vaší pleť déle mladou a snížíte výskyt vrásek. Pokud chcete místo kosmetiky zvolit doplňky stravy, doporučujeme kolagen Orcacollagen.cz.

odličování

Olejový odličovač

Spousta lidí si koupí čistič na pleť v podobě gelu nebo pěny a myslí si, že po něm mají dokonale vyčištěnou plet. To platí ale jen v případě, že jste ten den nenalíčeni a nepoužíváte SPF. S make-upem ani SPF si takový čistič neporadí. Proto je nutné před čištěním pleti zvolit odličovač v podobě odličovacího balzámu, odličovacího oleje nebo odličovacího mléka. Olejová složka rozpustí make-up a teprve potom můžete začít s čištěním.