Vyznáte se na internetu?

Patříte k těm, co tráví spoustu hodin na internetu? Sociální sítě, počítačové hry, ale i online nakupování nebo vybírání dovolené, to je náš svět posledních let. Kdo nemá chytrý mobil a v něm data, ten je v podstatě ztracený. Naučili jsme se na mobilu zjišťovat, kdy nám jede autobus, vlak, ale i tramvaj. Necháváme si umělou inteligencí zjistit nejrychlejší trasu pro naši cestu autem, kupujeme si jízdenky přes internet a stále něco vyhledáváme. Stačí se bavit s kamarádem a jakmile narazíme na něco, čím si nejsme jistí, okamžitě mačkáme tlačítko na mobilu, rozsvěcíme displej a najíždíme google, aby nám našel, co potřebujeme.

google

Pokud zadáme správná slova, google nám vyhledá řadu odkazů, které nás dovedou ke kýžené odpovědi. Pokud hledáme nějakou službu a firmu, která službu nabízí, je tady optimalizátor SEO, jehož náplní práce je, aby firmy, pro které pracuje vyskočily při vyhledávání na prvních místech. Málokdo prochází více odkazů, většinou rozklikneme první dva, možná tři a z těch si vybereme, co se nám zalíbí.

google

Nakupování přes internet jsme objevili především v posledních dvou letech s covidem. Někteří nakupovali již dříve, ale masivní nárůst nastal až nyní. Internetové nákupy mají jedinou nevýhodu, zboží si nemůžete osahat či v případě oblečení vyzkoušet, ale pokud si najdete obchod, který bez problémů zboží přijme zpět v rámci reklamace nebo i jen vrácení, že vám šaty nebo tričko nesedí, máte vyhráno.

Internetových obchodů je řada a ti, kteří se chtějí při vyhledávání objevovat na prvních místech, využívají služeb digitální agentury. Svět internetu je pro nás, pouhé uživatele, velkou neznámou a jsme spokojeni, pokud náš vyhledávač vyhledá to pro nás skutečně výhodné. Různé srovnávače cen či sledovače slev budou stále více potřebné, protože nastala doba zdražování a každá ušetřená koruna se bude hodit.