Tipy při cestování do Paříže

Paříž je město, kam ročně zavítá milionů turistů. Ať už jedete na delší dovolenou, nebo tu chcete strávit pouze pár dní, určitě je lepší nepodcenit přípravu. Určitě vám s tím pomůžou tyto naše tipy.

Vyrazte mimo sezónu

Pokud si chcete užít Paříž bez davů turistů, určitě je lepší vyrazit mimo sezónu. To znamená v období zhruba od října do dubna. Nicméně kolem vánočních svátků zde bývá opět obvykle plno. V období léta se ale připravte na dlouhé fronty u památek a možnost dražšího a omezeného vstupné.

eifellovka

Sledujte svou stanici v metru

Z Prahy jsme zvyklí, že při vjezdu do stanice se ozve název stanice, do které právě přijíždíme. Pozor, v Paříži tomu tak není. Ne u všech stanic se hlásí, v které se právě nacházíte. Abyste nepřejeli svou stanici, hlídejte si počet zastávek a pokuste se orientovat v místech, kterými právě projíždíte.

Snažte se využívat veřejnou dopravu

Zorientovat se v pařížské veřejné dopravě může být sice trochu stresující, nicméně nespoléhejte na taxíky nebo půjčovny aut. Ty by se vám při opakovaném používání opravdu prodražili. Daleko výhodnější bude, když si zakoupíte několikadenní lístek na veřejnou dopravu a budete využívat tu.

metro

Hledejte zapadlé restaurace

Poblíž každé větší turistické atrakce najdete spoustu kaváren a restaurací. Takové podniky ale mají většinou příliš vysoké ceny a bývají to turistické pasti. Hledejte raději zapadlejší podniky, nechte si poradit od místních nebo se orientujte podle Google recenzí.

Využijte slevy

V Paříži můžete na spoustu památek a turistických atrakcí využít slevu, ať už studentskou, seniorskou nebo spoustu dalších. Proto noste všude případné průkazy, kterými se můžete prokázat, že na danou slevu máte nárok.

Zvolte výhled na Eiffelovku, ne z ní

Vstup na Eiffelovu věž není nijak levný, a přitom daleko lépe uděláte, když si najdete místo, odkud budete mít stejně krásný výhled na celou Paříž a k tomu i výhled na majestátnou Eiffelovu věž. Některé jsou dokonce zdarma.