S vozem z půjčovny dodávek Praha na českomoravské pomezí


Naplánovat dovolenou tak, aby byla zároveň zábavná a tvůrčí, aby se nikdo ze zúčastněných nenudil, není zrovna snadné. Vyžaduje to zkušenosti, dobré tipy, dostatek formací a také vnitřní hlas – intuici, která mnohdy napoví, co je dobré, a čemu se naopak vyhnout. My bychom vám rádi nabídli možnost vycestovat v partě přátel za krásami českomoravského pomezí a oblasti přezdívané Česká Kanada.

osvětlené náměstí Telč

Do těchto míst se nejčastěji vypravují rodiny s menšími dětmi a milovníci přírodních krás a historických památek z doby renesance, baroka, klasicismu a empíru. Velkou výhodou je, že jsou tato místa stranou největšího turistického náporu, ale vzhledem k rozsahu památkových objektů a přírodních úkazů tu můžete prožít nezapomenutelné okamžiky.

Výhodné je využít pronájmu většího vozidla a cestovat všichni pohromadě, což se zalíbí především dětem, ovšem tento způsob trávení volných dnů ocení i ti dříve narození. Cestování ve skupině má své výhody – platíte jen za jedno parkovací místo, na nikoho po cestě nečekáte, cenu za pronájem rozpočítáte na počet osob a bezpečně pojmete všechna zavazadla včetně jízdních kol. Bicykly v tomto regionu rozhodně oceníte – uvědomíte si to, jakmile tu spatříte první značenou cyklostezku.

město Telč

Jindřichův Hradec – nová Bystřice – Klášter – Landštejn – cestování s dodávkou z půjčovny dodávek Praha Půjčovna Praha 9 by vám v těchto místech připomnělo kanadskou provincii Quebec, je to dáno reliéfem terénu, hlubokými lesy, prostornými loukami a vodní plochou mnoha rybníků. Ubytovat se tu můžete v soukromých penzionech, kde z vás spadne tíha městského života plného stresu.

Keramika Maříž – nenechte si ujít příležitost zavítat do Slavonic a vytvořit si tu v soukromé dílně vlastní keramiku, případně zakoupit originální výrobky známé po celé západní a střední Evropě. Historické centrum Slavonic je městskou památkovou rezervací.

Empírový skvost – jedním z nejzajímavějších empírových zámků na našem území je zámek Dačice. Budete překvapeni, jak okouzlující architektonické prvky skýtalo období přelomu 18. a 19. století.

Nejkrásnější české náměstí je v Telči – a nejen to, spatříte tu soustavu propojených rybníků sevřených městskými hradbami, to vše uzavřené do jednotného areálu rozsáhlého zámku, zámeckého parku, a samozřejmě překrásných barokních fasád měšťanských domů.