Dejte sbohem vánočnímu stresu!

I když nám to tak nepřijde, Vánoce se již nezadržitelně blíží. Dali jste si jako novoroční předsevzetí, že tento rok už opravdu nenecháte vše na poslední chvíli, ale budete se snažit průběžně, abyste si tento čas pořádně užili a načerpali tu pravou vánoční atmosféru? No jo ale když ten čas tak rychle plyne a my jsme ani pořádně nestihli zaregistrovat, že už zase klepou na dveře. A začíná to stejně jako každý rok: usilovné přemýšlení nad tím, jaký komu koupit dárek, o čem se to naši blízcí zmiňovali, že by si přáli, nakupování vánočního papíru, mašliček, schovávání dárků tak, aby je nikdo nenašel, domlouvání, kdy se ukážeme na návštěvě u naší rodiny, shánění vánočního stromečku a ozdob, splašení kapra, obstarání všeho okolo štědrovečerní večeře a koneckonců i celého večera. Je toho opravdu hodně, a tak se není čemu divit, že nám z toho všeho jde hlava kolem. Jak se s tímto předvánočním stresem vypořádat a dát mu jednou pro vždy sbohem, abychom si svátky mohli pořádně a klidně užít?

Vánoční cukroví

Čas už zkrátka zpět nevrátíme, a tak nemá cenu přemýšlet nad tím, že jsme skutečně měli začít dřív. Jako hlavní věc, kterou bych měla zmínit je, abyste si v klidu sedli a sepsali si, co je vlastně důležité a co musíte udělat jako první. Udělat si podrobný plán vám pomůže v tom ulevit si od stresu, že něco zapomenete. Takto budete mít vše pečlivě sepsané a naplánované. Dobré je splnit úkoly, do nichž se vám opravdu ale opravdu nechce, jako první. Budete je tak mít už z krku a čekat na vás budou pouze lehčí a příjemnější úkoly.

Vánoční hrnek

Pokuste si také udělat čas jen pro sebe, kdy si sednete například ke kvalitní knize, vyrazíte na procházku do přírody, zacvičíte si anebo zajdete s kamarádkou do kavárny. Velkou výhodu představují i nákupy online, které vám nejen velice často ušetří peníze, ale také zbytečné a chaotické pobíhání po nákupních centrech na poslední chvíli.

Ovšem nejdůležitějším bodem, který vám zaručí úlevu do stresu je uvědomění si toho, o čem vlastně pravé Vánoce jsou a jaká je jejich pointa. Jde přece o čas, který máme trávit v klidu s rodinou, blízkými a kamarády. Čas, kdy jsme k sobě všichni milí a vycházíme si vstříc. Nestresujte se tak s maličkostmi a nedůležitými věcmi. Raději se soustřeďte na lidi kolem sebe, kteří vás milují a rozhodně na tom nic nezmění ani fakt, že budete mít napečené o dva druhy cukroví méně. Abyste se navíc ještě víc utužili můžete přeci spoustu úkolů zvládat s jejich pomocí. Užijete si tak mnohem více legrace, vytvoříte příjemné vzpomínky a pochopíte, že rodina je na Vánocích to nejdůležitější. Jedině tak pořádně načerpáte jejich chuť Nakliceno.cz.