Německý ovčák je správná volba

Plemeno, jehož původ se odráží i v jeho jméně, pochází samozřejmě z Německa. Německý ovčák patří k nejrozšířenějším plemenům v rámci celého světa a není se upřímně čemu divit. Kromě velké obliby coby domácího hlídače i miláčka v jednom, je hojně využíván jako služební pes. Můžeme ho spatřit v bezpečnostních složkách, tedy v armádě a u policie, nezřídka kdy je také u záchranářů, nebo slouží i jako takzvaný asistenční nebo vodící pes.
Oblibu si získal také u filmařů a ztvárnil tak nejednu z hlavních rolí známých seriálů či filmů.
krásný německý ovčák
Dobře stavěný a na pohled velmi sympatický pes je však také velmi chytrý, učenlivý a poslušný.
Je to pes, který nemá výkyvy v náladách, a víte, co od něj můžete čekat. Důležitá je však autorita pána, kterého ctí jako vůdce smečky, a proto nesmíte ve svých nárocích polevit.
cvičení NO
Kdo si pořídí německého ovčáka, ten by měl je jeho výchově přistupovat zodpovědně. Přece je to jen velké plemeno, které při zanedbané výchově může být těžké zvládnout. V každém případě je vhodné navštěvovat výcvikové kurzy, alespoň ty pro začátečníky a také doma mu neustále povely připomínat a opakovat. Jako každý pes, rád zapomíná, takže nelze očekávat, že když jej v půl roce něco naučíme a za dva roky budeme chtít, aby to znovu udělal, bude vědět, co po něm chceme.
Německý ovčák je pes vhodný k rodinnému domu se zahradou. V malém bytě by moc spokojený zřejmě nebyl, potřebuje volnost, prostor a je rozený hlídač, ve venkovním prostředí je tedy nejšťastnější. Miluje dlouhé procházky a rád se proběhne po louce, patří také k milovníkům vody, což poznáte hned už v nejrannějším věku.
s NO na louce
Německý ovčák je pes pro zkušenější chovatele, nebo pro ty, kteří se budou chtít jeho chovu více věnovat.
Počáteční úsilí vložené do jeho výchovy a čas, který mu věnujete, se v každém případě vyplatí. V dospělosti vám to mnohonásobně vrátí nejen jako dobrý hlídač, ale také věrný a zábavný společník.