Ne dietám!

Mezi námi se snad nenajde žádná, která by za svůj život nezkusila nějakou tu dietu. Ať už jste zkusila nízkosacharidovou, paleo či jablečnou dietu, asi jste přišla na to, že většina z nich je trvale neudržitelných a jejich následování není žádná procházka růžovou zahradou. Jsme unavené, máme zkaženou náladu, jsme podrážděné a přepadají nás často nezkrotné chutě nejen na sladká, ale také na tučná a kalorická jídla, která jsme si dlouhou dobu odpíraly.jablko a krejčovský metr
Těchto pár jednoduchých, avšak účinných zvyků vám pomůže k tomu, abyste získaly, a hlavně si udržely takovou postavu, jakou jste vždy chtěly.
Měla byste se soustředit především na to, abyste jedla pravidelně. Není nutné, abyste jedla pouze třikrát denně, svůj příjem si můžete samozřejmě rozvrhnout tak, jak vám to vyhovuje. Nemůžete ovšem skončit na sedmi jídlech velkých, jako kdyby patřila nějakému velkému hromotlukovi. Vyhněte se také ujídání mezi jídly.
Jezte uvědoměle. Asi nikdo by se rád nechlubil tím, že jí rychle, ve stoje, ve spěchu a ani pomalu nepostřehne, že vůbec něco vkládá do svých úst. Proto každé sousto nejméně třicetkrát přežvýkejte, jezte bez jakýchkoli rozptylů, jako jsou knížka, televize či mobil, a mějte z jídla radost. Vařte si a z jeho přípravy si vytvořte posvátný rituál.
Pokud jde o mlsání, dopřejte si, ale dopřejte si s mírou. Tak, jako tomu je u většině hubnoucích návyků, i zde je množství rozhodující. Při společenské události spojené s jídlem, když se bude podávat dezert, nespořádejte celý obrovský kus dortu. Jako bylo popsáno v předchozím bodu, musíte jíst uvědoměle a každé sousto, které vložíte do svých úst, si plně vychutnat. Každé sousto si tak musíte užít, a tím docílíte uspokojení i z malého množství potravy. Poproste tak o menší kus dezertu nebo se o jednu porci podělte s někým dalším u stolu.zralé avokádo
Zvyšte svou fyzickou aktivitu tím, že zvýšíte svůj přirozený pohyb. Na mysli máme hlavně chůzi, která je naším nejpřirozenějším pohybem. Vystupte z tramvaje o zastávku dříve, běžte do práce pěšky, pokud máte tu možnost, či si po práci vyjděte na krátkou procházku. Co se týče jiných aktivit, zkuste do svého denního plánu zařadit také více domácích prací, u kterých se kalorie také pálí jedna báseň. Žehlení, luxování, vytírání či mytí nádobí jsou skvělým prostředkem, jak si udržet svou ideální postavu.