Na co si nepůjčovat a proč?

Jestliže často sledujete televizi, surfujete po internetu, či jste prostě aktivním sledovatelem sociálních sítí, tak na vás může často vyskočit reklama, kde vám nabízí výhodnou půjčku.

Půjčky jsou v dnešní době téměř na cokoliv. Můžete si půjčit peníze na určitou věc nebo prostě si jen půjčit a využít finance na cokoliv, co si přejete, chcete nebo potřebujete.
sklenice mincí

Téměř každý třetí člověk si v životě vezme půjčku. Na co nejčastěji? Na spotřební elektroniku, bílé zboží, nákup auta nebo jiného motorového vozidla.

Není dobré splácet dluh dluhem. Tím myslíme, že není dobré mít dluh, který nejste schopni splácet a zároveň si zase půjčit, abyste půjčkou mohli splatit již existující dluh. Tak si totiž vytváříte neustálé kolečko dluhů, které nemusí dopadnout dobře.

Místo toho je lepší si v práci vzít přesčasy. Pokud to nejde, tak si najděte brigádu, kterou si budete přivydělávat a pomůže vám to dříve a pravidelně splácet.

Lidé si neberou finance od banky pouze na výše vypsané zboží. Někteří si je berou i na dovolenou. Pokud si nemůžete dovolit exotickou dovolenou, tak vám doporučíme udělat si dovolenou zde po česku. Je to levnější. Pokud však prostě chcete na dražší dovolenou, tak jeden či dva roky vynechte dovolené po česku, snažte se co nejvíce šetřit a poté si zaplaťte exotickou dovolenou. Tím, že si odpustíte jedny nebo dvoje prázdniny, tak pak budete mít na nějaké dražší v zahraničí.
podpis dokumentu

Dalším neduhem domácností jsou finance na dárky. Nejčastěji se chtějí zavděčit dětem, a tak si vezmou od banky hotovost, kterou zaplatí drahé dárky na Vánoce. Osobně si myslím, že je lepší dětem vysvětlit, že Vánoce nejsou o dárkách. Učit je porozumět finanční stránce už od mala. Když prostě nemáte na drahé dárky, tak kupujte pouze ty levnější nebo kupte jeden veliký. Případně můžete místo dárku věnovat zážitek, který sami vytvoříte. Případně i nějaké dárky se dají vyrobit.