Kdy je dobré nechat si dělat skříně na míru

Stěhování rozhodně není situace, která je jednoduchá. A to i v případě, že si sebou bereme svůj starý nábytek. Pokud jej však chceme z nějakého důvodu nechat v našem starém domově, s velkou pravděpodobností budeme potřebovat nový. Výjimku tvoří snad jen situace, kdy si kupujeme dům či byt již plně vybavený, avšak takovýchto situací je velmi málo.

Co se nákupu týče, tou asi nejčastěji využívanou možností je zajet do některého z velkých obchodů, specializujících se na nábytek, jako je například ASKO či IKEA a tam si vybrat, co se nám líbí a co nám náš rozpočet dovolí.

lozniceseskrinemi

A není divu, přeci jen výběr je zde velký a ceny nejsou rozhodně nejhorší. Problém však může nastat, pokud se nastěhujete do nějakého například starého domu, kde mají místnosti atypické rozměry a běžný nábytek tam nelze naskládat, alespoň ne tak, aby jej bylo dost a aby to nějak vypadalo.

V takovém případě si můžeme nechat udělat skříně na míru STEN skříně. To znamená, že si ji necháme vyrobit přesně podle našich požadavků. Tento postup má hned několik výhod.

skrinvloznici

Tou první a asi největší je fakt, že bude vypadat přesně tak, jak chcete, a že do daného prostoru bude perfektně pasovat. Navíc i šuplíky a jiné úložné prostory budou také odpovídat vašim požadavkům. Máte zde tedy jistotu, že dostanete skutečně přesně to, co chcete, zvlášť dnes, kdy je možné na počítači udělat 3D simulaci vašeho návrhu a vy máte ještě předtím, než se začne vyrábět, možnost vidět, jak bude skutečně vypadat.

Samozřejmě jsou tu i určité nevýhody. Tou první je, že bude nějakou dobu trvat, než bude váš nábytek hotov. Je tedy dobré si jej objednat s včasným předstihem, navíc ne každému se chce čekat.

Další nevýhodou je cena. Skříně na míru jsou o dost dražší, než ty, které vidíme v obchodech. A není divu, koneckonců tyto nejdou sériově vyrábět, což jejich cenu zvyšuje.

Ať už se však rozhodnete, jak chcete, vždy vše pořádně zvažte. Vyvarujete se tak případných zklamání.