Jižní Morava, ráj pro cyklisty i milovníky vína


Jižní Morava je velice oblíbená oblast pro spoustu lidí. Je vhodná pro milovníky vína, pro rodiny s dětmi či pro cyklisty, kteří i chtějí užít trochu krás naší republiky. Navštívit zde můžete spoustu míst a vyzkoušet si spoustu nových věcí. Na co se zaměřit?vinice
Lednicko Valtický areál
Snad nejznámějším je v těchto místech Lednicko – valtický areál, který se skládá ze zámků, parků, soustav rybníků a historických staveb. Tento komplex je zařazen na seznam UESCO. Je vhodný pro výlety pěšky i na kole. Areál je vyhlášený především pro své krásné zahrady plné soch a starých krásných zámečků. Projít si je můžete křížem krážem, po turistických trasách. Celý areál se dá projet i na kolech, čeká vás příjemná rovinatá projížďka, která je plná všech možných pamětihodností.
Národní park Podyjí
Národní park Podyjí najdete na jihu Moravy, jak název napovídá, na břehu řeky Dyje. Zasahuje až do sousedního Rakouska. Tam se ale jmenuje Thayathal. Jedná se o vyhlášenou vinařskou oblast, která nabízí spoustu aktivit spojených právě s tímto oblíbeným mokem. V této oblasti najdete také mnoho vřesovišť, krásné vyhlídky a nádherné vinice. Najdete zde také spoustu chráněných rostlin a živočichů.Hroznové víno
Ochutnávky vín
Jižní Morava je především vinařská oblast a tím pádem nabízí spoustu aktivit spojených právě s vínem. Komentované prohlídky vinic, burčákové pochody, dny otevřených sklepů a různé ochutnávky a degustace vín jsou velice oblíbené a navštěvované, stejně jako krojované hody. Zkusit můžete třeba ochutnávku vín ve Valticích lednice.galant, které se nachází přímo uprostřed vinařské oblasti a její slunné stráně jsou vyloženě pověstné.
Při návštěvě Jižní Moravy si určitě nenechte ujít některou z častých folklorních akcí. Mají dlouhou tradici a konají se pravidelně za velké účasti návštěvníků z celé republiky. Na těchto akcích je většinou možnost ochutnat spoustu místních dobrot.