Jak působit upraveným dojmem?

Mnoho žen (a možná nejen ženy) se často trápí, nebo lépe řečeno, pokládají si otázky o tom, jak vypadají. Pro ženy je obecně velice důležité, jak je vidí jejich okolí, jak působí na jiné ženy, co o nich vypovídá to, co mají na sobě, jaké mají vlasy, doplňky a mnoho dalšího. Když už se zabýváte svým vzhledem, možná vás napadá i téma upravenosti. Jak můžeme působit více upraveně, jak dát najevo, že nám záleží na našem vzhledu a co za nezbytnosti bychom měli zařadit do naší denní rutiny, abychom byly elegantní, a tím pádem i více sebevědomé?

dokonalá manikúra

Základním měřítkem upravenosti jsou jistě vlasy. Ideální je mýt si vlasy tak často, abychom na jejich povrchu neměli nepěkný mastný filtr. Každá z nás jistě víte, že i přesto, že se snažíme mít vlasy vždy čerstvé a nadýchané, někdy se stane, že prostě nestíháme trávit minimálně hodinu mytím a vysoušením, zejména tehdy, když máme vlasy dlouhé. Do našeho základního vybavení bychom tedy rozhodně měli zařadit suchý šampon, jako takovou první pomoc v uspěchaných dnech.

Kromě vlasů se samozřejmě každý den musíme potýkat s make-upem. Je vhodné, jdeme-li mezi lidi, se vždy alespoň lehce namalovat. Pokud máte od přírody krásnou pleť, bude vám nejspíš stačit trocha řasenky, možná zvýrazněné obočí, které je momentálně velmi trendy, především trochu silnější a masivnější tvary. Jestli se potýkáte s problematickou pletí, veškeré nedostatky zakryjete korektorem a ideálně i zapudrujete, aby nebyly vidět a vy jste se tak nemuseli schovávat nebo zahalovat.

rozlitý lak

Od pleti se můžeme přesunout rovnou k nehtům. Je to sice detail, ale přesto byste se divili, jak moc jsou právě vaše ruce transparentní. Jsou vidět neustále, zejména když pořád něco děláme. Proto mějte ruce vždy upravené, hydratované a nehty nalakované nějakým vhodným a přirozeným odstínem. Barvů laku na nehty https://www.pulo.cz/laky-na-nehty.php můžete vyladit podle aktuální sezóny. Na jaře vám sednou spíše pastelové barvy, v zimě můžete nalakovat nehty nějakou výraznější, třeba sytou červenou.