Závitníky Narex jsou spolehlivé výrobní nástroje

Firmu Narex zná snad každý, kdo v naší zemi někdy opracovával kovové materiály. Nářadí a nástroje od této společnosti s mnohaletou tradicí vybavují jak profesionální, tak i amatérské provozy kovovýroby.

Závitníky Narex v domácí dílně

Závitník se hodí pro otvory se závitem v nejrůznějších aplikacích – kdo se snaží alespoň základními nástroji vybavit svou dílnu, možná se bude ohlížet i po závitnících a závitových očkách. Rozdíl mezi těmito dvěma nástroji je ten, že očka vyřezávají závit vnější, a závitníky vnitřní závit v předvrtaném otvoru.

strojní závitník

Tvorba závitů v domácí dílně nebývá tak častá, ale pokud k tomu dochází, jsou to obvykle situace stěží zastupitelné jinou technologií či konstrukčním prvkem. Například se můžete dostat do situace, kdy potřebujete připevnit několika šrouby kovový nosník, podpěru či výztuhu u zahradní pergoly, připevnit branku u pletivového plotu, zpevnit ocelovými svorníky konstrukci krovů, spojit kovové materiály různých dalších stavebních konstrukcí, připevnit atypický nosič na kolo, připevnit ke svařované konstrukci z ocelových profilů stolovou desku pro akvárium atd. Samozřejmě si na to můžete povolat hodinového manžela či stavební firmu, ale proč utrácet peníze tam, kde je to opravdu zbytečné, a zvládnete závit vyřezat sami?

závitník pro řezání závitů v kovu

Vyrobte si závitovou tyč – závitové tyče se prodávají v různých délkách a průměrech, jenže ne vždy je průměr i délka vyhovující vašim potřebám. Někdy není žádoucí dokonce závit po celé délce tyče, ale jen na jejich koncích. Závitové tyče využijete třeba při výrobě stojanové lampy, tyč se závitem na konci poslouží k zajištění stropního podhledu, či konzole, může se hodit při výrobě škrabadla pro kočky a jistě byste sami přišli na další příklady využití.

Ke zhotovení závitové tyče budete potřebovat závitová očka a ta jsou spolu s Narex závitníky součástí závitořezné sady.