Výběr osvětlení do dětského pokoje

Dětský pokojíček je místem, kde děti tráví většinou spoustu času. Teď jsou sice ještě malí, ale nebude to dlouho trvat a vyrostou, nejprve si začnou kreslit a pak u psacího stolu psát i úkoly. Je tedy potřeba, aby byl dobře osvětlena nejenom místnost, ale i pracovní plocha, kterou bude jistě dítě velmi často využívat. Stejně tak jako u jiných místností, i zde se zaměřujeme na samotnou dispozici pokoje, dopadající denní světlo a barvy, do kterých je celý pokoj laděn. Dětský pokoj zastává hned několik důležitých funkcí a na tento fakt je potřeba myslet už při samotném návrhu osvětlení. Začneme s hlavním centrálním světlem, které by mělo dostatečně osvětlovat celý prostor. Je a jen pouze na vás, zda dáte přednost velkému lustru nebo naopak sáhnete po moderním bodovém osvětlení. Osvětlení by ale mělo mít vždy funkci rozptýlení světla.Zajímavé osvětlení

U kvalitního osvětlení ale často výběr nekončí. Je potřeba vybrat i vhodné úsporné zdroje. Takovým příkladem jsou i LED žárovky 4000 Lightpark, které dokážou pohodlně osvětlit celou místnost. Pokud dáváte přednost teplejším odstínům, které dokážou navodit příjemnou atmosféru, sáhněte po klasických žárovkách. Pokud jste příznivci studeného světla, tak takového docílíte pomocí zářivek.
Designový dětský pokoj

Lokální osvětlení

Pro menší děti se rozhodně hodí i menší lampička nebo nástěnné světlo, které bude umístěné v blízkosti postele. Samotnou intenzitu světla si můžete snadno navolit podle věku dítěte. Ty menší ocení, pokud nebude v místnosti úplná tma a ty větší naopak ocení jasnější světlo, když si budou chtít před spaním číst. Velmi vhodným doplňkem do dětských pokojíčků jsou také orientační světla, které dětem jistě přijdou vhod ve tmě. Kdykoliv se dítě v noci probudí a bude potřebovat na záchod nebo se půjdou napít, světýlko jim ukáže cestu. Stejně tak nezapomeňte ani na stolní lampičku, která je pro děti opravdu nezbytným kouskem vybavení.