Svízelnou situaci může vyřešit nebankovní hypotéka

Tak to zkrátka v tom našem životě bývá. Neštěstí a problémy nechodí po horách, ale po lidech. Leckdy se do nesnází dostaneme i kvůli někomu jinému, ale to v podstatě žádný bankovní institut nezajímá. Klienta posuzují snad pouze podle dvou věcí a to je jeho bonita a příjem.

muž nad účty

Žádné pochopení, soucit nebo jiné citové projevy zde místo nemají. Banka velmi ochotně zpracuje váš požadavek, kdy čekáte určitý čas na vyhodnocení a pak už jsou jen dvě rozhodnutí.

  1. Ano, prověřeno, schváleno, smlouva je připravena k podpisu, můžete se dostavit.
  2. Ne. Nízký příjem nebo negativní záznam, kdy se nahlíží do třech hlavních registrů dlužníků:
  3. Registr neplatičů Solus – je nejrozšířenější a také nejvíce využívaný. Používají ho jak banky, tak různí dodavatelé elektřiny, vody, telefonní a leasingové společnosti atd. Platnost údajů trvá 3 roky, poté je teprve záznam vymazán.
  4. Bankovní registr klientských informací (BRKI) vznikl v roce 2002 a vytvořily ho české banky. Je tak trochu záludný, jelikož můžete splácet poctivě svoje závazky, ale stačí přečerpat svůj kontokorent a máte problém na světě. Platnost údajů je v tomto případu až 4 roky.
  5. Nebankovní registr klientských informací (NRKI) – jak podle názvu můžete tušit, tak se jedná o různé nebankovní společnosti, kdy princip funguje stejně jako u předešlého registru, včetně doby platnosti záznamu.

Záznam je jedna věc a řešení bude druhá. Skutečně se mohlo stát cokoliv, proč banka nevyjde vstříc a ani jste o tom nemuseli vědět. Zkuste se obrátit na jinou, nebankovní společnost, není to žádná ostuda.

předání bytu

Naděje umírá poslední

Tak to říkala starší generace a měla pravdu. Ještě jste nezkusili všechno, abyste museli vzdát svůj sen nebo plány. Obrátit se na společnost, která má na trhu své dobré jméno a nabízí svoje služby, není nic špatného. Možná právě nebankovní hypotéka bude pro vás východisko a šťastnou volbou. Nebojte se úroků, jsou totiž mnohdy shodné s bankovními.

soupis výdajů

Také záleží na záznamu v registru, protože jen ten může ovlivnit úrokovou sazbu, ale neovlivní získání hypotéky. Můžete pak se získaným obnosem, splatit cokoliv potřebujete, úvěry, exekuci, koupit byt, zkrátka začít plnit svůj sen. Navíc na posouzení nemusíte čekat dlouhou dobu, naopak vše se odehrává velmi rychle. Vyzkoušejte a budete možná mile překvapeni.