Manželstvím láska nekončí

Sňatek by měl být završením a potvrzením vaší lásky. Ne vždy to ale musí být pravdou. Dnešní doba je jiná. Pro někoho je to neodmyslitelná stránka života, pro druhé pouze papír. Co dělat, aby se vám ze vztahu nevytratila vášeň a souznění. Je nutné vstoupit do manželství za každou cenu? Každý to vnímá jinak. Neodsuzujte, každému vyhovuje něco jiného.ženich s nevěstou
Láska je křehká a pomíjivá. Uvědomte si, že na ní musíte pracovat a něco bude stát. Nemyslím tím peníze. Budete se muset přizpůsobit a udělat i drobné ústupky. Vztah je o kompromisu.
Žijeme na psí knížku neboli nadivoko. Prostě bez papíru. Pro někoho nemyslitelné. Ale ti co to tak mají a je to jejich rozhodnutí, jsou spokojeni. Nepotřebují doklad o jejich lásce. A ani jednomu to nevadí. Možná se během let soužití může objevit názor, že by se mohli vzít (obzvlášť u žen) nebo po narození dětí, ale často již zaběhnutý systém nemění. Nevidí v tom důvod. Prostě když to funguje, není zapotřebí nic měnit a riskovat.
Vstup do manželství by měl být z lásky a dobrovolný. Dávno je pryč doba, kdy rodiče sňatky domlouvali, a děti musely poslechnout. Dnes je i různá podoba svateb. Může být i velmi minimalistická a nikdo o ní nemusí vědět. Uvědomte si, že čím víc budete partnera do svatby tlačit, tím dřív vám uteče. Hlavně ženy básní a mají vysněnou podobu, jak by to všechno mělo vypadat.hádka lidí Partner se ale může zaleknout. Nikoho nebaví od samého začátku poslouchat, jak to chcete mít. Je ale samozřejmé, že pokud už vám bylo třicet a jste na prahu nového vztahu, je dobré říci, co chcete. Nemá cenu se vodit několik let za ručičky, a pak zaplakat nad výdělkem. Stačí říci pouze: chci vážný vztah a rodinu, není mi už dvacet. Z reakce poznáte, zda to s vámi protějšek myslí vážně nebo jste jen chvilkovým rozptýlením. Netlačte ale na pilu. Znám páry, které se sezdaly do jednoho roku od seznámení a jsou spokojeni v manželství do teď.
Pokud vám na partnerovi hned na začátku něco zásadního vadí, rychle pryč. Starého psa novým kouskům nenaučíte a s přibývajícími lety se rysy budou prohlubovat. Nemá cenu ho omlouvat a vymýšlet si, proč s ním pořád jste. Na světě je mnoho svobodných mužů, kteří čekají třeba právě na vás.