Královna šatna

Samostatná šatna se v posledních letech stává nezbytnou součástí plánů rodinných domů i nově vystavovaných bytů. Moderní domácnost s ní počítá a každá žena po ní touží. Šatna oproti obyčejné skříni vymezuje prostor pro naše oblečení, boty, doplňky, tašky, kabelky apod. Vše máte pěkně pohromadě a předejdete tedy zaskladňování zimního šatstva v létě a naopak. Rovněž boty máte všechny na jednom místě a odpadá vám jejich hledání po krabicích ve sklepě.
ideální šatna
Ne každý byt má však dispozice na to, abyste si ji mohli dopřát. Ve většině případů na samostatný šatník není dostatek místa. Avšak existuje i jiná podoba, kterou lze vzít v úvahu. Stále však záleží na dispozicích daného prostoru a rozměrech.
Pokud máte obdélníkovou ložnici a máte u vstupních dveří hodně nevyužitelného místa, můžete zde udělat vaše království. Rozdělit prostor lze hned několik způsoby. Kdo se chce pustit do složitější rekonstrukce může využít práce sádrokartonářů a nechat si vystavit příčku. Pokud ale tento prostor uzavřete a nebude zde okno, musíte počítat ještě s přívodem elektřiny, abyste v šatně měli dostatek světla. Druhým možným řešením je výroba skříně na míru, kterou využijete z jedná strany jako zeď a z druhé jako skříň. Ta může sahat až ke stropu, ale nemusí.
šatna oddělena příčkou
Volný prostor pak můžete vyplnit dekorací, květinami nebo třeba světýlky. V tomto případě budete muset rovněž řešit dodatečné osvětlení. Další možností je použít k tomuto účelu závěs. Tato možnost se jeví z pohledu náročnosti i ceny jako nejideálnější. Závěs je možné v případě potřeby odtáhnout a využít světlo místnosti, odpadá tedy práce s osvětlením navíc. Závěs je možné nakombinovat a na posuvných pojezdech lze zahnout i do pravého úhlu. Textilie v interiéru celkově působí elegantním dojmem a vždy místnost zútulní. Pokud přes něj přehodíte například i světelnou síť máte vynikající dekoraci interiéru a intimní světlo pro večerní lenošení.