Kartonové obálky vaši důvěru nezklamou

V dnešní plastové době se mnoho subjektů snaží prosadit výrobky ze syntetických materiálů třeba jen z toho důvodu, že se tím „šetří naše lesy“. To může být pravda, ale také nemusí. Jestliže totiž zpracujete dřevo z polomů, ze štěpkových odpadů na pile anebo z uschlých větví na buničinu, která je potřebná pro papírenský průmysl, nepotřebujete právě kvůli tomu kácet zdravé vzrostlé kmeny.

papírová obálka

Papírový karton je tedy stále platným materiálem pro výrobu obrovského sortimentu papírenských produktů počínaje vlnitou lepenkou pro kartonové krabice a konče kartonovými obálkami. Proč bychom právě obálky neměli zavrhovat jako přežité a hledat důvody, proč je stáhnout z trhu?

Jsou levné – cena kartonových obálek je natolik nízká, že nemá význam řešit jejich nákup z hlediska ohrožení rodinného rozpočtu. To se může týkat maximálně hromadného rozesílání zásilek, ale u jednotlivých položek je cena papírového obalu vskutku zanedbatelná.

odesílání dopisů

Pro přepravu zásilek jsou dostačující – papírové obálky se používají pro poštovní styk již mnoho let a prakticky se nestává, že by jakýkoli dopis, pohlednice, balík či podobný typ zásilky v papírovém obalu cestou utrpěl takovou zkázu, že by byl nedoručitelný. Toto se stává například u špatně zabalených balíků v tenkém obalu, které se protrhnou z tohoto důvodu, nikoli kvůli vzdušné vlhkosti, která při přepravě panuje. Můžete tedy klidně, zcela bez zábran odesílat papírové dokumenty, časopisy, prospekty, knihy, cédéčka, samolepky a další předměty v kartonových obálkách, aniž byste měli obavu o jejich znehodnocení či poškození.

Pevnost obalu – karton pro papírové obálky je dostatečně silný, aby zabránil prohýbání, rozmačkání a popraskání zásilky, je proto vhodný i pro důležité dokumenty, které se nesmí přehýbat, například kolkované a zapečetěné listiny. Do obálek není možné vniknout, aniž by nedošlo k jejich viditelnému porušení, což je vždy důvodem k reklamaci zásilky.