Jak se postavit stresu


Současnou dobu bychom s trochou nadsázky mohli nazvat dobou stresovou. Jistě všichni dobře znáte ještě ze školních lavic dobu kamennou nebo dobu železnou či bronzovou, což jsou definice, které charakterizují chování lidstva v dobách dávno minulých. V době kamenné se vyráběly pazourky a pravěký člověk jimi lovil nebo zpracovával kůže na své primitivní oděvy, ovšem jestliže máme nějak popsat současnou dobu stresovou, je to spíše o tom, že stres je blok, který zadržuje naše schopnosti správně a normálně fungovat. Ve stresu se totiž dostáváme do mimořádné situace, a jestliže trvá dlouho, má to destruktivní následky.

kořen Ženšenu

Užívejte adaptogeny – v důsledku stresu klesá mužům hladina testosteronu, a to je průšvih. Stává se, že i vysloveně mladí muži mají problém s erekcí a se schopností být fyzicky aktivní. Nedostatek testosteronu se podílí na předčasném stárnutí, na přibývání na váze a na úbytku svalové hmoty. Pro sportovce je to vyslovený průšvih. Naštěstí existují přírodní léky – adaptogenní bylinky, ve formě prodeje testosteronových tablet, které se postarají o dosažení hormonální rovnováhy, nadbytek stresových hormonů srazí a podpoří tvorbu testosteronu tak, aby vše v těle fungovalo, jak má.

adaptogenní rostliny

Doplňujte hořčík – zásadním elementem, který napomáhá eliminovat stres a deprese, je hořčík neboli magnézium. Je to jeden z nejdůležitějších minerálů v těle, který však zhruba tři čtvrtiny populace nemá v organismu v dostatečné zásobě. Vyplatí se jej suplementovat v tabletách a spolu s ním i zinek a vitamín B6 a také vitamín D. Výborným zdrojem hořčíku je Chlorella, Spirulina, zelený ječmen a listová zelenina, protože hořčík je obsažen v chlorofylu, a toho je v těchto rostlinách velmi mnoho. Hořčík můžete doplňovat i v ořeších, nejlepší jsou vlašské ořechy a mandle a také dýňové semínko. Zapamatujte si také, že hořčík tělo spotřebovává v enormním množství při nevhodné stravě, bohaté na rafinovaný cukr a tuky (fastfood, cukrovinky), při konzumaci alkoholu a zejména při stresu nebo extrémní fyzické zátěži.