Čím je pes pro nás prospěšný?

Jak u zvířat všeobecně platí, hlavně u zvířat s kožíškem a více kontaktní, tak u psa platí, že je váš psychoterapeut. Když máte třeba blbý den, protože ne vždy je každý den dokonale úžasný, tak vám pejsek zlepší náladu. Vycítí, že jste smutní, máme depresi, cítíte úzkosti, nejistotu, bolest v srdci a v duši. Přitulí se k vám, pomazlí se s vámi a dokáže nás alespoň trochu rozveselit. Pomáhá i při fyzických nemocech. Ne nadarmo se léčí psem, existuje tedy canisterapie. Používá se i v některých nemocnicích a třeba i v domovech pro seniory.

labrador

I když žijete sami, tak vám pes dělá společnost a díky venčení svého čtyřnohého společníka můžete poznat jiné pejskaře a třeba se seznámit? Jo, proč ne? Protože psa musíte několikrát za den venčit a u větších psů musíte ujít více kilometrů, udržíte se více v kondici a máte štíhlejší postavu. Se psem se dá běhat. Rádi byste běhali, ale nemáte, s kým a potřebujete parťáka? Tak pes tím parťákem bude rád. Pes je super i proti nudě, stačí si s ním hrát, někam si vyjít na procházku a už se rozhodně nebudete tolik nudit. Dokonce vás dokáže rozesmát! A smích je kořením života. Když se vrátíte domů, pejsek vás nadšeně vítá a je rád, že jste doma. Dokonce se pes dá vycvičit i tak, že vám třeba přinese pantofle. Je všeobecně známé, že pes je prevence proti různým srdečním nemocem a vysokému krevnímu tlaku, snižuje alergii a je dobrý i pro děti.

mazlíček

Psi a děti rozhodně jdou dohromady. Pro dítě je jeho kamarádem, ochráncem, buduje u dítěte zdravé sebevědomí, snižuje mu alergie a celkově je pro dítě prospěšný. Pes dítě a dospělé učí jakési zodpovědnosti. Protože se o pejska musíte starat, ačkoli se vám ne vždy chce, třeba jste nemocní, třeba znuzení. Zlenivělí, pejsek vás ale lenošit nenechá! Dále je dobré, že vás pes ochrání, když vás někdo napadne. A ohlídá váš domov před nechtěnými vetřelci. Také je nutné dodat, že pes má široké srdce a vás a vaši rodinu bude brát jako smečku. Oddanost, nekonečná láska, přátelství. To je to, co vám pes může na oplátku vaší péče nabídnout. A to není zrovna málo, že?